Stranice_MK_Marjan

slika03

slika03

12. srpanj 2009. - Gornja Stubica - sprint triatlon

U nedilju je održan 8. Zagorski triatlon koji je ujedno bio i državno prvenstvo u sprint triatlonu. Na utrci se okupilo stotinjak natjecatelja iz cijele Hrvatske. Okupila se vrlo jaka konkurencija, šta je značilo zanimljivu i neizvjesnu utrku. Tako među najboljima su bili Dejan Patrčević (iako je prošli viked odradia Ironman u Austriji), Matija Lukina, Matej Šporar, Petković Gordan, Čubrić Zvonko, Matia Milovan i dr.

Vrijeme je bilo odlično, ne prevruće. Plivala su se dva kruga u jezeru koje je bilo 24 stupnja. Prvo su startali muški i štafete, a 10 minuta kasnije cure. Na plivanju je poveo Lukina, par sekundi iza njega Patrčević, Čubrić koji uspijeva isplivati sa prvima uz 1 trening plivanja tjedno (i to je upitno), Milovan, Marić, Papišta i Šporar. U drugoj grupi su bili Pešec, Petković, Burazer i Vištica. Kako je i tranzicija važan segment u triatlonu pokazalo se i u ovoj utrci. Nakon T1 formirala se grupa Patrčević, Milovan, Šporar koja je ulovila Lukinu i tako vozila do kraja biciklističkog segmenta uz napomenu da je Milovan malo zaostao na brdo i ušao u T2 između dvije grupe. U drugoj grupi su bili Čubrić, Marić i Papišta dok su se kroz tranziciju odvojili Petković i Burazer koji su na 5 km ulovili grupu ispred te tako vozili do kraja. Vištica je izgubio 5 sekundi na plivanju i vozio sam iza grupe te do kraja izgubio skoro 2 minute. Na trčanju su se do pred kraj prvog kruga držali zajedno Patrčević, Lukina i Šporar. 40ak sekundi iza bio je Petković, a iza njega Čubrić, Milovan i Marić. U drugi krug ulazi Patrčević sa par sekundi prednosti ispred Lukine i Šporara te 40 sekundi ispred Petkovića. U drugom krugu Lukina prestiže Dejana te ulazi u cilj kao pobjednik te novi prvak Hrvatske u sprint triatlonu. Drugi je bio Patrčević a treći Šporar. 4. mjesto pripalo je Petkoviću, 5. Vištica, 6. Milovan, 7. Čubrić, 8. Marić, 9. Franić i 10. Burazer.

Cure su startale 10 minuta iza muške utrke. Prva je isplivala Sara Vilić a iza nje Daria Pletikapa i Matea Petak. Na biciklu je Daria ulovila Saru i s njom vozila do T2. Iza su Marina Milković i Vlatka Škudar zajedničkim radom na biciklu došle na trčanje kao 3. i 4. Na trčanju Daria nije imala problema te je s lakoćom pobijedila s novim rekordom staze. Druga je bila Sara, 3. Vlatka Škudar, a 4. Marina Milković.

Splićani su na utrku krenuli rano ujutro, oko 5.45h. Skupila se mala ali dobra ekipa. Uz vozača Pavića, za nastupe su bili spremni Branko Tucak, Romeo Makaj, Jelić-Mrčelić Gorana i Krešimir Tijardović, a u Stubici nas je već dočeka Boris Vučemilović.

Krešimir Tijardović je ukupno završia na 13. misto, a 9. u kategoriji seniori1. Branko Tucak je završio ukupno na 36. mjestu, a 2. u kategoriji veterani2. Boris Vučemilović je završio na 40. misto ukupno i 10. u kategoriji seniori2. Romeo Makaj 58. ukupno a 1. u kategoriji veterani3. Jelić-Mrčelić Gorana je ukupno završila kao 5. žena, a 2. u kategoriji seniorki.

Uspješno odrađenu trku i dobro provedenu nedilju smo još ulipšali večerom u Mirjane pri povratku u Split.